Nedeľný vianočný veget v Prešove 3

Nedeľný vianočný veget v Prešove 3

Priatelia, pozývame do Prešova na vianočný vegetík:) Okrem fajnového papania sa bude premietať krásny film Nádherná zelená.  Tešíme sa na vás:)
Svoju účasť môžete ohlásiť aj na Facebook stránke udalosti: https://www.facebook.com/events/563616567115008/

Miesto: 263 PUB
Čas: 17:00, 21. December 2014

19.00- Premietanie filmu Nádherná zelená http://www.csfd.cz/film/38006-nadherna-zelena/
Vianočná tombolka vás neminie:) Kto má niečo na darovanie, môže doniesť.

Zmysel nedeľných vegetov:
Podeliť sa. Ide o akciu, ktorú by sme spoločne s vami radi pravidelne organizovali a vytvorili tak priestor, kde sa budeme môcť stretávať v priateľskej atmosfére, pri zdravom a chutnom jedle a ako bonus budú prebiehať ďalšie lákavé záležitosti (prednášky, premietanie filmov, dokumentov, koncerty..). Základom týchto akcií je však navariť, upiecť, pomixovať, či všelijako esteticky nahádzať vegánsky pokrm na podnos a podeliť sa s ním. Čím viac ľudí takto prispeje, tým budeme všetci spokojnejší:). Jedinou podmienkou je, aby jedlo neobsahovalo nič živočíšneho pôvodu,t.j. mäso, mliečne výrobky, vajcia, med alebo iné živočíšne látky. Ak sa takto nestravuješ, nevadí, aj tak si vrúcne vítaný (žiadame len vzájomné rešpektovanie sa). Práve tu bude totiž priestor na všetky otázky, čo, prečo, ako..môžeš sa inšpirovať skvelými receptíkmi, dozvedieť sa, že vegánstvo nie je len o stravovaní, ale skôr istá životná filozofia. V neposlednom rade spoznáš zaujímavých ľudí, pokecáme a ktovie, možno spolu vymyslíme ďalšie akcie.

Organizačné info:
*Na začiatku sa zhromaždia všetci čo donesú niečo pod zub a vytvoríme spoločne nejaky hodovací útvar:)Necháme na individuálnom zvážení, či kuchtíci budú chcieť zdieľať svoje pokrmy zadarmo alebo za symbolický príspevok na pokrytie nákladov.
*Každý, kto chce ohúriť svojim kulinárskym počinom, nech si prosím ku jedlu pripraví recept( aspoň základné ingredencie), aby si ich ľudia mohli opísať, resp. ich potom zverejníme my.
*KEĎŽE CHCEME BYŤ VŠETCI OHROMNE EKOLOGICKÍ, BOLO BY SUPER KEBY SI KAŽDÝ DONIESOL VLASTNÝ PRÍBOR, MISKU/TANIER, NECH ZBYTOČNE NEPLYTVÁME UMELINAMI. Ak niekto zabudne alebo sa zjaví z čista jasna, možno ti niečo nájdeme:).

VSTUP NA AKCIU JE DOBROVOĽNÝ. VÝŤAŽOK BUDE DAROVANÝ PREŠOVSKÝM HAVKÁČOM, TAKŽE VERÍME, ŽE BUDETE PRIMERANE ŠTEDRÍ:)) 

JEDNÁ SA O NEFAJČIARSKU AKCIU.

Taakže, každý kto chce, nech príde, tešíme sa na vás!
PODEĽME SA!:)
Chcem byť informovaná/ý o vegánskom dianí:
informacie o veganstve
[newsletter_form]

Leave a Reply