Slováci vyrábajú úspešné vegánske mobilné kuchárske hry

Slováci vyrábajú úspešné vegánske mobilné kuchárske hry

Slovenský vývojársky tím Functu vyrába svetovo úspešné kuchárske vegánske hry. Počet ich stiahnutí sa ráta na milióny a sú úspešne distribuované do celého sveta prostredníctvom mobilných herných portálov. Počet vegánskych hier, ktoré doteraz vytvorili je už 9. Tieto hry obsahujú reálne recepty, podľa ktorých môžete jedlá aj pripravovať. Hry majú teda edukatívny charakter.

Functu sídli v Prešove a tím ľudí, ktorý pozostáva z programátorov, grafikov a manažérov nám odpovedá na naše otázky:

kuchárska hraPrečo práve vegánske hry?
Pretože sme odzačiatku verili, že o vegánstvo je vo svete obrovský a rastúci záujem a že tým môžeme zasiahnuť nielen správny cieľ po podnikateľskej stránke, ale aj zlepšiť o trošku svet a dopomôcť k šíreniu vegánstva a mať z našej aktivity dobrý pocit. Možno sme našimi hrami aspoň trochu obmedzili konzumáciu mäsa v krajinách, kde sa naše hry distribuujú. A práve upozorňujeme na zdravé a výživné suroviny a potraviny. Takže si myslíme, že sme dopomohli k zdravšiemu životnému štýlu a nižšej objednávky zabíjania.

Koľko ľudí pracuje na takej hre?
Je nás momentálne osem a je to prísna tímová práca, kde dodržiavanie termínov a dobrá organizácia je veľmi nutná. Každý člen tímu má jasno, čo má robiť  a dokedy má čo urobiť. Pracujeme všetci spolu pod jednou strechou, takže vzájomná synchronizácia nieje problém.

kuch2Ako vzniká taká vegánska hra?
Na začiatku spolu debatujeme pred veľkou tabuľou a spoločne zapisujeme dobré nápady, prvky, ktoré by hra mohla obsahovať. Určíme si tiež našu cieľovú skupinu a ako ju chceme zasiahnuť. Vychádzame pritom z našich skúseností, máme za sebou už viac ako sto rôznych malých logických, zábavných, vzdelávacích a reklamných hier. Sledujeme trendy našej konkurencie aj po grafickej stránke. Potom robíme prototypy a návrhy a vyberieme tie najlepšie na ďalšie spracovanie. Tak si rozdelíme úlohy a časy a intenzívne pracujeme. Pred koncom hru veľa testujeme. Firma vlastní množstvo mobilných zariadení a fyzicky každú hru testujeme na každom, až kým neodstraníme všetky technické problémy.

Aké máte plány do budúcna?
Vegánskej tématike sa ešte určite budeme v budúcnosti venovať v podobe hier pre dospelých a deti. Je to smerovanie ľudstva, ktoré má hlboký význam a nieje to už len životný štýl, ale prispôsobenie sa ľudského druhu novým potrebám po ekologickej, ekonomickej a zdravotnej stránke, čo sa nebojme nazvať evolúciou ľudského správania. A práve preto vzniká prirodzene aj potreba vegánskych hier. Naša firma Functu pracuje aj na ďalších žánroch hier pre rôzne svetové vydavateľstvá, hlavne logických hier a vzdelávacích hier pre deti.

Prezentáciu a hry si môžete prezrieť na Functu.com

Chcem byť informovaná/ý o vegánskom dianí:
informacie o veganstve
[newsletter_form]

Leave a Reply