Vegánske lieky na opicu

Vegánske lieky na opicu

Všetci sme to zažili. Poviete si: “Dám si len jeden drink,” ale skôr ako sa spamätáte, slnečné lúče sa prebíjajú cez žalúzie a vrhajú svetlo na šedé spomienky zo včerajšej party. Hučí vám v hlave, máte zovretý žalúdok a každý hlučnejší pohyb mravca je pre vás ako zvuk zo zbíjačky.

Možno som to trošku prehnala, ale v prípade, že práve bojujete s “opicou” veľkou ako hrom, ponúkam vám niekoľko najznámejších vegánskych liekov, ktoré vás dostanú späť na nohy a zachránia zvieratá:

1. Kokosová voda

 

 

Kokosová voda je doslova nabitá vitamínmi, minerálmi a hlavne potásiom, ktoré je nevyhnutné pre reguláciu hladiny vaších telesných tekutín.

2. Banány

Banány sú vynikajúcim zdrojom potásia, magnézia, ktoré vám pomôžu s tým neznesiteľným treštením v hlave.

3. Zázvor

Zázvor alebo ďumbier je veľmi dobrý spôsob ako odstrániť nevoľnosť spôsobenú neprimeraným požitím alkoholu. Ak neznesiete chuť čerstvého zázvoru, vyskúšajte si ho nastrúhať do čaju, alebo sa predzásobte kandizovaným zázvorom.

4. Melón

 

 

Moje najobľúbenejšie letné ovocie, aj keď kvalitné je v zime ťažko dostupné. Okrem jeho sladučkej chuti, ktorá vám zaženie smäd i hlad je plné základných živín a pomôže vám rehydratovať a zásobuje vás fruktózou, aby ste mali silu znova vstať z postele.

5. Oriešky

Načiahnite sa za zmesou vašich obľúbených orieškov – dodajú vám tak veľmi potrebný proteín. Uistite sa, že sú solené, pretože tento fakt vám pomôže regulovať hladinu telesných tekutín.

6. Káva a protizápalové aditívum

 

 

Bolesť hlavy spôsobená alkoholom je väčšinou spôsobená chemikáliou nazývanou „acetát“, ktorá sa uvoľňuje do tela pri pití alkoholu. Ak skombinujete kofeín s protizápalovým aditívom (napr. lyžičkou turmeriku, extra panenského olivového oleja, čučoriedok alebo zázvoru) pomôže to zablokovať acetát a vy sa budete cítiť akoby ste ožili.

7. Kombucha

Kombucha Tea

Táto zdraviu prospešná baktéria vám poslúži ako super prostriedok na upokojenie podráždeného žalúdku.

8. Džús

 

 

 

 

 

Čerstvá šťava alebo kúpená z obchodu, džús vás rehydratuje, doplní živiny, ktoré ste stratili počas pitia a dodá vám aj fruktózu, ktorá vás posilní na celý deň.

9. Miso polievka

Japonská miso polievka je známa už aj v našich zemepisných šírkach a jej benefity vám umožnia regulovať žalúdočné problémy a rehydratovať vás..

10. Tofu praženica

Pomliaždite tofu a zmiešajte ho s brokolicou, červenou paprikou a cibuľou – tie obsahujú aminokyselinu cysteín, ktorá pomôže stiahnuť alkohol.

 

 

Leave a Reply