Vitajte v rade vegánov

Vitajte v rade vegánov

Ak ste sa stali novopečeným vegánom, v prvom rade vám gratulujem a som dojatá, že ste zmenili svoje stravovacie návyky a prehodili výhybku na zdravší a plnohodnotnejší život!!! Verte, že nieste sami.

100vegan
Ale stať sa vegánom neznamená len nejesť mäso alebo nepoužívať živočísne produkty – byť vegánom je životný štýl.

Byť vegánom znamená, že v zrkadle uvidíte vašu zdravšiu verziu, čistejšiu planétu a lepšie podmienky pre život zvierat. V podstate byť vegánom, znamená prispievať k záchrane sveta – bojovať proti hladu, znečisťovaniu vody, pôdy a vzduchu, klčovaniu lesov.

Ako vegáni nepotrebujeme zvieratá, aby sme prežili. Nepotrebujeme ich mať na tanieri, nosiť ich kožu či kožušinu, testovať na nich svoje krémy či zneužívať ich len tak pre zábavu.

Možno sa vám zdá, že sa musíte vzdať veľa vecí, aby ste sa stali 100-percentným vegánom, ale v skutočnosti ide len o objavovanie sveta nových chutí, vôní, potravín, myšlienok a možností.

Vegánstvo je rozhodnutie, ktorým máte možnosť svet urobiť lepším vo vlastných rukách. Odmenou bude pevnejšie zdravie, o čom hovoria nielen neustále nové štúdie, ale aj milióny vegánov po celom svete.

Veľa ľudí sa vás bude vypytovať prečo, kritizovať vás, dokonca vás budú presviedčať, aby ste znova začali jesť živočíšne produkty. Potrebujete zostať silný a hrdý. Spoznať všetky prínosy vegánstva a dokázať okolitému svetu, že ste šťastný a zdravý a to bez mäsa a iných živočíšnych produktov!

Čítajte blogy, komunikujte s ostatnými vegánmi. Študujte a vymýšľajte recepty, zainteresujte sa do diania dobročinných organizácií, ktoré bránia práva zvierat.

Neváhajte si nosiť svoje vlastné jedlo a občerstvenie na party a večierky! Ponúknite aj ostatných.

Verím, že naša stránka veganstvo.sk vám bude v mnohých prípadoch nápomocná.

Dajte nám vedieť ako sa vám darí.

Ďakujeme a prajeme Veľa šťastia!!!!!

Chcem byť informovaná/ý o vegánskom dianí:
informacie o veganstve
[newsletter_form]

Leave a Reply